ARAM Multimedia

Miss Polski - od projektu do efektu

2012-12-17

Scenografia od projektu do efektuW sobotę, 8 grudnia odbył się finał konkursu Miss Polski, którego zwyciężczynią okazała się Katarzyna Krzeszowska, pochodząca z Krynicy Zdrój. Wiemy, że wybory wzbudziły wielkie emocje i na pewno zdążyliście już obejrzeć zdjęcia z gali lub udało wam się oglądać galę na żywo w telewizji Polsat. Jeśli tak nie było filmy z tej realizacji możecie znaleźć na blogu o eventach.

Z techniczno-scenograficznego punktu widzenia była to prawdopodobnie jedna z największych scen wybudowana na wybory Miss jaka do tej pory powstała w zamkniętym obiekcie, którym tym razem okazała się Orlen Arena w Płocku. Za produkcję scenografii odpowiadała od początku do końca firma ARAM, która oprócz dostarczenia sprzętu multimedialnego, oświetleniowego i nagłośnieniowego odpowiadała także za projekt i budowę scenografii. Oświetlenie zostało zrealizowane przy współpracy z firmą TSE, która oprócz dostarczenia urządzeń oświetleniowych dostarczyła również olbrzymi ground-support.  Za przygotowanie oprawy graficznej odpowiadał Piotr Maruszak, a za projekt i realizację oświetlenia odpowiadał światowej sławy realizator Jack Van Daniels, który na specjalne zaproszenie organizatora podjął się realizacji wydarzania. Za konsoletami GM2 usiedli Wojciech „Koper” Koperski i Sebastian „Seba” Pachciarek, którzy dzielnie zaprogramowali cały pokaz.

Projekt scenograficzny

Mimo ogromnej liczby konstrukcji (w tym aż trzech mostów o rozpiętości ponad 22m każdy), kurtyn diodowych w ilościach blisko 150m², horyzonatów diodowych o łącznej powierzchni 300m² oraz urzadzeń oświetleniowych w liczbie przekraczającej 250 sztuk - całość scenografii została wybudowana w zaledwie dwie i pół doby! Ponadto na potrzeby realizacji całe boisko zostało wyłożone płytą OSB, a pod każdą z nóg ustawiono specjalne stopy rozkładające ciężar na większym obszarze. Realizując imprezy w Orlen Arena należy pamiętać o czujnikach przeciwpożarowych zainstalowanych na wysokości 14m – przy budowie na hali scenografii, która będzie je zasłaniać, konieczna jest obecność strażaka przez 24 godziny na dobę.

Miss Polski 2012 to realizacja zrealizowana przez ARAM w modelu „od projektu do efektu”.